BAŞKANDAN

 

   

    Münbit... Bir gençlik tasavvurudur, bir heyecandır. Ve bir davadır fedakar gençlerin omuzlarında yükselen. 2003’te yola çıkan büyüklerimiz öyle tahmin ediyorum bugün bizlerin taşıdığı heyecanla ve aşkla çıktılar yola. Emaneti devreden her Münbit üyesi aynı heyecanın buruk tadını damağında hissederek ayrıldı ve mezunlar kurulumuza geçtiler. Bugün bizler, işte 12 senedir hissedilen heycanın emanetçileriyiz. 12 sene önce yakılan meşalenin bugünkü taşıyıcıları, bir sonraki nesle ulaştırıcılarıyız.

   Kıymetli genç kardeşlerim, Münbit Yüce Mevla’nın lütfu ve büyüklerimizin fedakarane gayretleri ile geçen yıllar boyunca ortaya koyduğu başarılar, ulaştığı ve tesir ettiği genç nesiller ile adından çokça söz ettirmiş ve rüştünü fazlasıyla ispatlamıştır. Kalplerde en geniş manasıyla ektiği müteşebbislik tohumları bügün çoktan yeşermiş ve Münbit mezunlarının ortaya koyduğu başarılarla anlaşılmıştır ki bu fidanların birçoğu meyveye durmuştur. “Müteşebbislik” ya da modern tabiriyle “girişimcilik” ten kastımız yalnızca iktisadi manada kar getirmesi amacıyla tesis edilen bir işletme kurmaya genç kardeşlerimizi teşvik etmekten ibaret değildir. Müteşebbislik bir duruş ortaya koyabilmek, entelektüel birikimiyle tüm topluma, ümmete ve hatta cihana müteallik meselelerde inisiyatif alabilmektir. Bir “dert” ve bir “dava” sahibi olabilmek ve aynı davanın erleriyle her manada omuz omuza mücadele edebilmektir. Münbit bir halkadır, öyle bir halka ki gücünü omuz omuza durduğu kardeşlerinden alan ve genişledikçe güçlenen kenetlenen bir gönül halkasıdır. Üyelerine vadettiği en önemli hazine de işte bu gönül bağıdır. Münbit gökkubede hoş bir sada ve fedakar gençlerin terennüm ettiği sonsuz bir kahramanlık türküsüdür inşallah..

    Her nefesimizde bize iki kere hayatı bahşeden, nimetleriyle bizleri perverde eden Allah Zülcelal Hazretleri bu davada yar ve yardımcımız olsun. Rehber-i Azam Efendimiz (a.s.m.) hürmetine gayretimizi artırsın, muvaffakiyetler ihsan buyursun. Geleceğimiz aydınlık, yolumuz ve bahtımız açık olsun. .

    Gideriz nur yolu izde gideriz.

    Taş bağırda, sular dizde, gideriz.

    Birgün akşam olur, biz de gideriz.

    Kalır dudaklarda şarkımız bizim..

                                                                                                                                                                               Cihat Coşkun

                                                                                                                                                                           Yönetim Kurulu Başkanı

   

KISACA MÜNBİT

MÜNBİT gönüllülerinin sahip olduğu vizyon, insanlar arasında aktif, iş ve üniversite dünyasında tanınan, kolay, ulaşılabilir ve saygın bir topluluk olarak, faydalı bireyler olmaktır.

E-Posta Aboneliği

E-posta adresinizi yazın ve listemize kaydolun.